Rury bez szwu walcowane

Rury bezszwowe

 

Historia rur bezszwowych sięga roku 1890. Wówczas w Niemczech wyprodukowano pierwsze tego rodzaju wyroby hutnicze. Posłużono się metodą walcowania pielgrzymowego. Walec roboczy wykonywał wykrój w materiale, przez co powstawała rura pozbawiona jakichkolwiek złączeń (szwów). Taki typ produkcji znacząco podnosił jakość przewodu, który był zdecydowanie bardziej szczelny.

 

Dziś w procesie produkcyjnym stosuje się tzw. wlewki - okrągłe, kwadratowe lub wieloboczne. Poddaje się je ogrzewaniu, a następnie walcowaniu (dziurawieniu), w wyniku czego powstaje tuleja. Zarówno jakość zastosowanego materiału, jak i technologia (walcowanie na zimno lub na gorąco) wpływają na wytrzymałość mechaniczną wyrobu.

 

Wyjątkowa wytrzymałość i szczelność rur bezszwowych sprawiają, że są one wykorzystywane do instalacji w gazownictwie, ciepłownictwie, ale także jako elementy konstrukcyjne w lotnictwie, motoryzacji, przemyśle wydobywczym czy do produkcji sprzętów specjalnego przeznaczenia, np. militariów.

 

W ofercie:

  • Przewodowe - przeznaczone do urządzeń ciśnieniowych i cieplnych. Określone normy i wytyczne determinują, które rury są odpowiednie do różnego rodzaju przeciążeń: wahań temperatur, ciśnienia itp.
  • Kotłowe - produkowane ze stali żarowytrzymałych węglowych i niskostopowych, znoszących obciążenia wysoką temperaturą i wahaniami ciśnienia. Zastosowanie w wysokich temperaturach.
  • Wiertnicze - rury bezszwowe opracowane specjalnie z myślą o wydobywaniu ropy naftowej i gazu ziemnego. Produkowane metodą walcowania na gorąco, bez obróbki cieplnej.
  • Do gazu i cieczy palnych - znajdują zastosowanie w wysokociśnieniowych rurociągach do gazu i cieczy palnych, na przykład w przemyśle wydobywczym, chemicznym lub energetycznym.
  • Ze stali drobnoziarnistych - znajdują zastosowanie w warunkach podwyższonego ciśnienia oraz tam, gdzie wymagane jest zapewnienie odpowiedniej udarności stali w różnych temperaturach.
  • Konstrukcyjne - dla przemysłu i budownictwa. Produkowane ze stali węglowych, walcowane na gorąco.

 

Szczegóły na temat parametrów technicznych i zastosowań znajdziecie Państwo w poniższych kategoriach.

 

rury_ksztaltki_atalowe_green_02

PRZEWODOWE

rury_ksztaltki_atalowe105_bleu_01 

KOTŁOWE

rury_ksztaltki_atalowe_red_01

WIERTNICZE

rury_ksztaltki_atalowe_yellow

DO GAZU I CIECZY PALNYCH

rury_ksztaltki_atalowe_red_01

ZE STALI DROBNOZIARNISTYCH

rury_ksztaltki_atalowe105_01

KONSTRUKCYJNE

OPTistat - OPTeam S.A.